Короткі відомості

Львівська область
Coat of Arms of Lviv Oblast SVG.svg Flag of Lviv Oblast.svg
Герб Львівської області Прапор Львівської області
Розташування
Основні дані
Прізвисько: ZUNR coa.svg Галичина, Львівщина
Країна: Україна Україна
Утворена: 27 листопада 1939 року
Код КОАТУУ: 4600000000
Населення: 2 529 608
Площа: 21 833 км²
Густота населення: 114,85 осіб/км²
Телефонні коди: +380-32
Обласний центр:  Львів
Райони: 20
Міста:

обласного значення
районного значення


9
35
Райони в містах: 6
Смт: 34
Села: 1849
Селища: 1
Селищні ради: 34
Сільські ради: 632
Номери автомобілів: Non-EU-section-with-UA.svg BC, НС
Інтернет-домени: lviv.ua; lv.ua
Мапа області
Обласна влада
79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18
Веб-сторінка: Львівська ОДА
Львівська облрада
Голова ОДА: Козицький Максим Зіновійович[1]
Рада: Coat of Arms of Lviv Oblast SVG.svg Львівська обласна рада
Голова ради: Ганущин Олександр Олександрович
Мапа
Львівська область у Вікісховищі

Льві́вська о́бласть — адміністративно-територіальна одиниця на заході України. Є однією з трьох областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону. Одна з найрозвиненіших областей країни в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямках. Утворена 27 листопада 1939 року[2] після анексії Західної України Радянським Союзом за Пактом Молотова — Ріббентропа.

Межує з Волинською, Рівненською, Тернопільською, Івано-Франківською та Закарпатською областями, має вихід до державного кордону з Республікою Польща. Адміністративно поділяється на 20 районів. Міста Борислав, Дрогобич, Львів, Моршин, Новий Розділ, Самбір, Стрий, Трускавець та Червоноград належать до обласного значення і підпорядкування.

Північ області відноситься до зони мішаних лісів, зокрема, Малого Полісся; середня частина — до лісостепу, де виділяються пасма Розточчя, Гологір, Вороняк, Опілля та крайньої західної частини Подільської височини. Далі на південь йдуть карпатські передгір'я та, власне, Карпати. Вони представлені Бескидами. Південний кордон області збігається з Верховинським Вододільним хребтом. Територією регіону також проходить Головний європейський вододіл басейнів Чорного та Балтійського морів.

У Львівській області розташована південна частина Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну та західні частини Передкарпатської нафтогазоносної області та Передкарпатського сірконосного басейну. Найбільшими промисловими центрами є Червоноградський, Львівський та Бориславсько-Дрогобицько-Стебницький.

Трускавець, Моршин та Східниця є бальнеологічними курортами міжнародного значення. Архітектурні ансамблі Львова та Жовкви, замки та інші пам'ятки, на які багата область, Карпатські гори дають великі перспективи туристичному розвитку регіону.

  1. Указ Президента України від 5 лютого 2020 року № 43/2020 «Про призначення М.Козицького головою Львівської обласної державної адміністрації»
  2. Указ ПРЕЗИДИУМА ВЕРХОВНОГО СОВЕТА УССР 27.11.1939 «Об образовании Львовськой, Дрогобычской, Волынской, Станиславской, Тарнопольской и Ровенской областей в составе УРСР»

Обласна рада: www.oblrada.lviv.ua/ ОДА: www.loda.gov.ua/

File rar
Стратегія розвитку Львів
File rar
Бюджет Звіт Львів
File rar
Програма соц-ек роз Львів
File rar
Звіт про вик ПСЕР Львів
File rar
Бюджет Звіт Львів
File rar
Програма соц-ек роз Львів
File rar
Звіт про вик ПСЕР Львів
File rar
Бюджет Звіт Львів
File word
Програма соц-ек роз Львів
File rar
Звіт про вик ПСЕР Львів

Громадський бюджет

Громадський бюджет - це зрозуміла форма презентації основних бюджетних документів та результатів їх впровадження. Він покликаний в доступній формі та доступною мовою дати громадянам розуміння ключових аспектів формування, результатів виконання та контролю за виконанням міського бюджету. Громадський бюджет надає короткий екскурс до ключових документів міста та головних результатів його функціонування з точки зору корисності їх для пересічного громадянина. Показники функціонування міста не обов'язково є безпосереднім результатом діяльності міськради чи її виконавчих органів, проте істотно впливають на життя громадян.

Громадський бюджет сприяє підвищенню прозорості та доступності основної бюджетної інформації, результатів діяльності органів влади на місцях, коли будь-якому користувачеві стає зрозуміло, яким чином міська влада здійснює акумулювання, розподіл і використання коштів міського бюджету.