Модуль Е-дата


11 лютого 2015 року парламент прийняв закон Про відкритість використання публічних коштів, який передбачає в тому числі публікацію транзакцій, що здійснюються розпорядниками бюджетних коштів через систему Державної казначейської служби. Наша команда розробила інструмент який дозволяє розмістити на будь-якому сайті функціонал порталу Е-дата. Даний модуль побудований на основі відкритого API, що був розроблений командою Е-дата й міністерства фінансів та Мережі розпорядників бюджетних коштів Державної казначейської служби України.


Модуль Е-дата дозволяє генерувати посилання як на конкретного розпорядника бюджетних коштів так і на місто з переліком усіх розпорядників для вставляння (embed) в будь який сайт. За замовчуванням перелік розпорядників береться з файлу Мережа - Державного казначейства, проте в міст є можливість підвантажити власний перелік розпорядників, оскільки в файлі мережа часом бувають неточності. Для того щоб згенерувати посилання необхідно з головної сторінки обрати місто, зайти до модулю "Портал публічних фінансів" та натиснути кнопку отримати код. Далі вставити його (copy\paste) в будь який сайт чи колонку. Якщо ви спочатку оберете конкретного розпорядника з випадаючого списку а потім натиснете "отримати код" то відповідно саме на цю організацію і буде налаштоване посилання. 

Модуль має три режими функціонування:

1) Простий пошук - При виборі платника - модуль відображатиме інформацію від платника до всіх отримувачів. Є також можливість обрати отримувача бюджетних коштів та відслідкувати всіх платників які здійснювали на нього перекази.

2) Розширений пошук - Дозволяє обрати транзакції від конкретного платника до конкретного отримувача. Кнопка "В межах того ж регіону" дозволяє відфільтрувати з всеукраїнської мережі тільки розпорядників і отримувачів які знаходяться в географічних межах обраного населеного пункту! Слід зазначити, що в даному випадку мова йде не про адміністративну підпорядкованість а географічне розташування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.

3) Кастомізоване налаштування - органи місцевого самоврядування, що користуються програмним забезпеченням "Відкритий бюджет" можуть завантажити свою власну вивірену Мережу в кабінеті користувача в розділі "Публічні фінанси".

При виборі платника модуль автоматично генерує топ-10 найбільших отримувачів переказів через систему казначейства. Слід зазначити що існує певне обмеження функціоналу щодо переказів на ФОП - оскільки ідентифікаційні номери платників податків (ІПН) є конфіденційною інформацією і шифрується казначейством, це спричиняє агрегування платежів на ФОП в одну групу. Втім натиснувши на групу фізичних осіб підприємців можна отримати перелік всіх транзакцій на всіх ФОП.сі вибірки доступні до зберігання в форматі .csv через кнопку "Експорт".

Для запуску роботи модулю натисніть кнопку "Знайти"!